Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Policja: Seniorzy wciąż dają się oszukać

Straty związane z kradzieżami metodą "na wnuczka" i wszelkimi jej modyfikacjami tylko w roku 2019 idą w setki tysięcy złotych. Wraz z dolnośląskimi Policjantami przestrzegamy i zachęcamy do czujności.

Opis przestępstwa: Zdzisława B., lat 70, powiadomiła, że na jej telefon stacjonarny zadzwonił nieznany mężczyzna podający się za pracownika ZUS i oświadczył, że przyjedzie do niej kurier z przesyłką. Po chwili zadzwonił inny mężczyzna podający się za policjanta i oświadczył, że mężczyzna podający się za pracownika ZUS jest oszustem i chce ją okraść.

Następnie wypytał się pokrzywdzonej o posiadane oszczędności, na co Zdzisława B. oświadczyła, że w domu posiada 16 tys. EURO i 50 tys. zł. Mężczyzna podający się za policjanta kazał spakować pieniądze do torby i wyrzucić przez okno, gdzie będzie czekał Policjant „po cywilu”, który je zabezpieczy w banku. Zdzisława B. spakowała pieniądze i rzuciła do mężczyzny stojącego pod oknem.

Po około godzinie od przekazania pieniędzy Zdzisława B. zorientowała się, że prawdopodobnie została oszukana i zadzwoniła na Policję. Łączna suma strat: 115 tys. zł na szkodę zgłaszającej.

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy