Nowy numer 27/2020 Archiwum

Holy Wins 2019. Noce Świętych, korowody, bale, uwielbienia

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych (a nawet dzień wcześniej) czeka nas mnóstwo propozycji świętowania z mieszkańcami Nieba.

Wrocław-Leśnica. Holy Wins w parafii św. Jadwigi przy ul. Wolskiej rozpocznie się Mszą św. o 18.00. Następnie wyruszy Pochód Świętych i odbędzie się zabawa taneczna.

Wrocław-Kozanów-Popowice. Noc Świętych rozpocznie się Mszą św. o 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie. Następnie wyruszy stamtąd procesja z relikwiami świętych i błogosławionych do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Pokoju na Popowicach. Procesji świętych będzie przewodniczył św. Eugeniusz de Mazenod, założyciel Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - co wpisuje się w przyszłoroczne obchody 100. rocznicy przybycia Misjonarzy Oblatów do Polski.

Wrocław-Strachocin. W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, w czwartek 31 października, odbędzie się doroczna parada i bal Wszystkich Świętych. Dorośli i dzieci zaproszeni są do przebrania się za świętych lub aniołów i przybycia o 18.00 na małe boisko przy ul. Gitarowej, skąd z radosnym śpiewem udadzą się do kościoła NMP Bolesnej, gdzie na dzieci czekać będzie poczęstunek i zabawa taneczna.

Wrocław-Zakrzów. W parafii pw. św. Jana Apostoła 31 października o 17.00 rozpocznie się Wieczór ze Świętymi. Bohaterami wieczoru będą święci misjonarze. W programie gry, zabawy, śpiewanie, spotkanie z ciekawym człowiekiem, poczęstunek… Zapisy: zakrzow.parafianie.com.

Bagno. W parafii Wniebowzięcia NMP w Bagnie spotkanie ze Świętymi rozpocznie się 31 października o 16.00.

Kąty Wrocławskie. Marsz Wszystkich Świętych przejdzie przez miasto 31 października. Początek o 18.00.

Milicz. Już 30 października odbędzie się Wieczór Wszystkich Świętych w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Rozpocznie go modlitwa różańcowa o 16.30 i Msza św. Po niej Korowód Świętych i Błogosławionych przejdzie ulicami miasta. Zakończy go Bal Świętych w szkole nr 1.

Mrozów. Stowarzyszenie „MROZOVIA” i instruktor świetlicy Jadwiga Marczak zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na Pochód i Bal Świętych w przebraniu lub z rekwizytami swoich patronów czy ulubionych świętych. Przejdziemy śpiewająco w radosnym pochodzie ulicą Wyzwolenia do świetlicy wiejskiej w Mrozowie z balonikami i światłami. Pochód wyruszy o 17.00 z kościoła w Mrozowie. W świetlicy czekają tańce, zabawy i smakołyki. Odbędzie się również konkurs na najlepsze przebranie. Wydarzenie będzie sfinansowane w ramach konkursu ogłoszonego dla organizacji pozarządowych przez Gminę Miękinia.

Oleśnica. 31 października o 19.00 przy parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy odbędzie się Marsz Wszystkich Świętych, Holy Wins. Mile widziane przebranie za świętych patronów.

Oława. Oławski Wieczór Uwielbienia. Rozpocznie się on w kościele pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła Mszą św. w czwartek, 31.10. o godz. 18.00 i potrwa do godz. 21.00. Oprawę muzyczną przygotował zespół muzyczny Nuntiis. Modlitwę poprowadzi ks. Janusz Gorczyca, proboszcz i dziekan oławski.

Wołów. Holy Wins - Pochód Świętych - organizowany przez parafię św. Wawrzyńca, przy udziale władz samorządowych, odbędzie się 31 października o 17.00 pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza. Po Mszy św. wyruszy procesja świętych do Wołowskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu bp. Antoniego i Magdy Anioł.

 

Zobacz także:

Wieczór ze Świętymi w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła we Wrocławiu-Stabłowicach

Bal Wszystkich Świętych w parafii św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu

Bal Wszystkich Świętych w parafii św. Henryka we Wrocławiu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama