Nowy numer 22/2023 Archiwum

Grupa 14 - wzbierająca rzeka

Przypominają nieco potok, który tryska z Góry 31 lipca, by następnie, przyjmując kolejne dopływy, zmienić się w wartki strumień i dołączyć do "głównego nurtu" pielgrzymów idących z Wrocławia. A ostatecznie - dopłynąć z Góry na Jasną Górę.

I tak po raz 27. Wychodzimy 2 dni wcześniej niż pielgrzymi wrocławscy – mówi ks. Łukasz Romańczuk. – Wyruszymy w tym roku 31 lipca, po Mszy św. o 9.00, z kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W ostatnich latach wychodzi z Góry zwykle 20-30 osób. Idziemy przez Wąsosz w stronę Pobiela, Powidzka. Dołączają do nas najpierw pielgrzymi z Wąsosza – którzy chodzą z nami od 15 lat, a następnie ze Żmigrodu. Razem idziemy do trzebnickiej parafii pw. śś Apostołów Piotra i Pawła, gdzie spotykamy się z resztą naszej grupy – z Milicza i Trzebnicy, i dołączamy do pozostałych grup idących z Wrocławia. Tak więc „Czternastka” – docierająca do miasta św. Jadwigi z pięknych okolic, z krainy milickich stawów i wielkich lasów – to grupa, która pokonuje najdłuższą trasę.

Z Milicza na Jasną Górę, z parafii pw. św. Andrzeja Boboli, wędruje jej przewodnik, ks. Zbyszek Topolinicki – Do nas dołączają po drodze ludzie z Koczurek, tam mamy zawsze Mszę św. – wyjaśnia – dane jest nam Mszę św. przeżywać razem z parafianami. Trzeba wspomnieć, że u początku historii pielgrzymowania z Milicza znajduje się postać Ks. Eugeniusza Waresiaka, który… zmarł w czasie pielgrzymki, tuż pod Częstochową. Warto dodać, że w Miliczu znajduje się poświęcony kapłanowi-pielgrzymowi plac. –Na początku pielgrzymki pątnicy z Milicza idą zawsze najpierw na grób ks. Waresiaka, gdzie zapalają znicze i zatrzymują się na chwilę modlitwy.

przewodnicy: ks. Łukasz Romańczuk i ks. Zbigniew Topolnicki

Zapisy w roku 2018

UWAGA.

W tym roku pielgrzymi z Dekanatów Wołów i Brzeg Dolny są zaproszeni do pójścia z grupą XIV. Jest to grupa osób z Ziemi Górowskiej, Milickiej, Żmigrodu i okolic. Według tradycji wyruszamy ze swoich miejscowości Góry i Milicza. Nie wychodzimy z Wrocławia, dlatego zapraszamy do wybrania miejsca dołączenia do nas, który Tobie odpowiada.  Miejsce dołączenia proszę podać w momencie zapisów.

Zapisy w parafiach:

Zapisy w parafiach: pw. św. Faustyny lub pw. św. Katarzyny w Górze, pw. św. Wawrzyńca w Wołowie, pw. NMP Królowej Polski lub pw. Chrystusa Króla w Brzegu Dolnym, pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach.

adres mailowy: lukasz.romanczuk@gmail.com,
przez Facebooka: facebook.com/grupa14

SMS: 696-719-107 (podajemy imię, nazwisko, parafię oraz miejsce wyjścia)

Bagaże:
informacja u ks. Łukasza Romańczuka

Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

Msza Święta przed Pielgrzymką dla Pielgrzymów z Grupy 14:
31 lipca godz. 7:00 – Msza Święta w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze.

Spotkania organizacyjne przed pielgrzymką:

  • 18 lipca g, 19:00 – kościół pw. NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym
  • 22 lipca g. 19:00 – kaplica pw. św. Faustyny w Górze
  • 24 lipca po Mszy Świętej wieczornej – kościół pw. św. Wawrzyńca w Wołowie

Wyjście w trasę :

31 lipca – g. 7:00 – kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze

1 sierpnia g. 6:30 – kościół pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach

1 sierpnia g. 9:00 – kościół filialny w Ługach

2 sierpnia g. 6:00 – kościół pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu

2 sierpnia g. 7:30 – kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Powidzku

3 sierpnia g. 5:40 – kościół pw. śś. Piotra i Pawła w Trzebnicy (tam składamy bagaże do g. 5:40 i wyruszamy razem na Msze Świętą)

Fanpage grupy 14: Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę gr XIV

Strona grupy: www.14-stka.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast