Wrocławski

To będzie nowy przebój pielgrzymkowy?

Siostra Janina Kaczmarzyk, Magdalena Ojak, ks. Jakub Bartczak i ks. Zbigniew Kowal przygotowali pielgrzymkową wersję jednego z tegorocznych gorących hitów. Piosenka nosi tytuł "W imię Ducha".

W tym roku wybór padł na piosenkę, którą w oryginale śpiewa Alvaro Soler pt. "La Cintura".

- Bardzo się cieszymy, że tak wyszło i przede wszystkim, że piosenka spodobała się pielgrzymom. Bardzo miło tu wszyscy to wspominamy - mówi s. Janina, nawiązując do ubiegłorocznego hitu, który nuciła cała Polska - "Nie tak szybko", przeróbki piosenki "Despacito".

I w tym roku chodziło o znalezienie dynamicznej, tanecznej, pogodnej melodii. - Śpiewamy o Maryi. To parafraza "Magnificat". Jest też bezpośredni zwrot do Maryi i kończymy jakby "zejściem na ziemię" - czyli wspomnieniem, że idziemy w konkretnym celu, by prosić o pomoc dla nas - dodaje.

Mimo maryjnego charakteru tytuł odnosi się do tematu Trójcy Świętej, zwłaszcza Ducha Świętego. Tegoroczna pielgrzymka idzie do Częstochowy pod hasłem: "Veni", nawiązując do roku duszpasterskiego o Duchu Świętym.

Jaki jest cel tworzenia nowych piosenkę na znane melodie? - To motywacja dla nas. Łatwiej się idzie w tym kurzu, pocie, wysokiej temperaturze przy skocznej muzyce - mówi Magdalena Ojak, a s. Janina dodaje: - To forma naszej radosnej modlitwy. Śpiewamy Godzinki ku czci NMP i pieśni, ale również piosenki pielgrzymkowe. Wśród tych ostatnich jest miejsce na tego typu propozycje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama