• facebook
 • rss
 • Biskup miłosierdzia

  Karol Białkowski

  dodane 13.02.2016 12:56

  O. Jacek Kiciński, klaretyn, skomentował swoją nominację na biskupa pomocniczego wrocławskiego.

  - Dla mnie, jako kapłana, jako zakonnika, jest to wielkie zaskoczenie, ale też wyróżnienie. No cóż, przełożonym zakonnym ślubowałem posłuszeństwo, to znaczy, że i ojcu świętemu. Dlatego jestem wdzięczny papieżowi, księdzu arcybiskupowi [Józefowi Kupnemu - red.]. Dzisiaj Kościół wrocławski stał się domem, w którym będę służył jak tylko będę mógł - powiedział tuż po ogłoszeniu biskup nominat.

  Podkreślił również, że Rok Miłosierdzia wyznacza mu kierunek posługi. - Być biskupem miłosierdzia, być biskupem miłości, a to oznacza być biskupem jedności - tłumaczył. Podkreślił, że będzie wspierał metropolitę wrocławskiego w realizacji wszystkich planów apostolskich w archidiecezji wrocławskiej.

  Bp Kiciński jest pierwszym po wojnie biskupem wrocławskim, który jest zakonnikiem. - Jest to znamienne, ale zawsze podkreślałem, że życie zakonne jest w Kościele i dla Kościoła, a więc jest to po prostu bogactwo i piękno Kościoła - mówi.

  Przez 8 ostatnich lat biskup nominat był wikariuszem biskupim ds. życia konsekrowanego. - Bardzo liczę na wszystkie osoby konsekrowane, na siostry czynne i klauzurowe, ale i na zgromadzenia męskie. Proszę wszystkich w pokorze serca o modlitwę. Serdeczne Bóg zapłać - dodaje.

  Zobacz zdjęcia z uroczystości.

  Ogłoszenie nominacji biskupa Jacka Kicińskiego
  Rafał Kowalski

  Przeczytaj także:

  Wrocław ma nowego biskupa pomocniczego (film)
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół