Nowy numer 22/2023 Archiwum

Grupa 15 - franciszkańska złota "piętnastka"

Grupa 15 ma charakterystyczny rys, a jest nim duchowość franciszkańska.

To franciszkanie brązowi, którzy towarzyszą pielgrzymom na szlaku dbają o to, by św. Franciszek z Asyżu znalazł swoje miejsce w grupie, a przez to, jak mówią pielgrzymi, wędruje się łatwiej.

Będzie nam miło, jeśli ktoś dołączy właśnie do nas. Jeśli chcesz pielgrzymować w grupie, w której proporcje między pielgrzymkową radością a modlitewnym skupieniem są zrównoważone, to jest to właśnie grupa dla Ciebie. Pielgrzymi Grupy 15 to ci, którzy szybko wyciszają się, kiedy głoszone jest słowo Boże i skupiają się, kiedy następuje wspólna modlitwa. Zarazem potrafią dzielić się radością w czasie drogi i odpoczynku, bo jest również czas na dobry humor.

Jeżeli chcesz doświadczyć dużo radości franciszkańskiej dołącz do nas. Duży człon stanowią studenci z Franciszkańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Antoni” i innych wspólnot franciszkańskich. Przewodnik Grupy 15, który jest duszpasterzem akademickim twierdzi, że pielgrzymi wracają po pielgrzymce do domu bardzo odmienieni ponieważ pielgrzymowanie było nie tylko przygodą, ale mocnymi rekolekcjami w drodze.

przewodnik: o. Oskar Maciaczyk OFM

Zapisy w roku 2018:

  • Strona internetowa grupy: www.zlota15.pl
  • od 29 lipca, codziennie – Przy parafii św. Antoniego – al. Jana Kasprowicza 26, Franciszkańskie
    W godzinach 19.00-20.30 w „cukierence” przy kościele, Duszpasterstwo Akademickie „Antoni”.
  • od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11.00 – 17.00, tel. (71) 725-67-20.
    Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w DA Wawrzyny (Wrocław, ul. Bujwida 51)

Bagaże:
Można składać w „Cukierence” 1 sierpnia 19.00 – 20.30 lub rano 2 sierpnia przed wyruszeniem, do godz. 6.45. Bagaż należy podpisać imieniem i nazwiskiem.

Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.
W grupie 15 wszystkie bagaże należy oznaczyć żółtą wstążką.

Msza Święta oraz spotkanie dla Pielgrzymów z Grupy 15 – 1 sierpnia:
godz. 18.30, Parafia św. Antoniego. Po Mszy Apel Jasnogórski, wspólna modlitwa w kościele dla Pielgrzymów, ich rodzin oraz Pielgrzymów idących duchowo.

www.zlota15.pl
Facebook: https://www.facebook.com/zlota15/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCwCBZGT8fJ-4Wc65DizNiSQ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast