Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bliska nam data

Decyzją Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów polscy błogosławieni misjonarze-męczennicy będą wspominani w Kościele 7 czerwca. To data ściśle związana z Wrocławiem.

Dziś do Krakowa dotarła decyzja Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, że pierwsi polscy błogosławieni misjonarze-męczennicy: ojcowie Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski będą rokrocznie wspominani w liturgii Kościoła 7 czerwca.

Jest to data bliska naszej archidiecezji, ponieważ właśnie 7 czerwca w kościele franciszkańskim pw. Karola Boromeusza we Wrocławiu z rąk kard. Henryka Gulbinowicza Zbigniew Strzałkowski otrzymał święcenia kapłańskie, a Michał Tomaszek święcenia diakonatu.

Kongregacja przychyliła się tym samym do prośby krakowskich franciszkanów i wyraziła zgodę na ten dzień w kalendarzu liturgicznym, ponieważ w dniu ich śmierci - 9 sierpnia - w Polsce obchodzone jest już święto Edyty Stein.

Na naszych łamach pisaliśmy o franciszkańskich męczennikach. Przeczytaj rozmowy z kapłanami, którzy pracują na Dolnym Śląsku, a którzy znali osobiście błogosławionych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama