To propozycja zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają poza stolicą Dolnego Śląska, ale nie tylko.
Po raz kolejny mamy dla pielgrzymów propozycję zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem turystycznym. Zaczynamy 1 sierpnia o 15.15. Zbiórka na ławeczkach na placu przed klasztorem sióstr urszulanek na pl. Nankiera od 15.00.
W planach zwiedzanie Mauzoleum Piastów Śląskich u Urszulanek (proszę przygotować jakieś drobne pieniądze - zostawimy jakąś ofiarę na remonty - są potwornie drogie) oraz katedry greckokatolickiej (tu jest Brama Miłosierdzia; zwyczajowo daje się 2 zł za świeczki, które przy samym wejściu rozdaje tutejsza katechetka).
Następnie uczestnicy wydarzenia przejdą ulicami Szewską i Więzienną w kierunku rynku. Po drodze pielgrzymi zajrzą na Jatki (pomnik ku czci zwierząt rzeźnych) i obejrzą z zewnątrz kościół św. Elżbiety oraz popularne kamienice Jasia i Małgosię. Stamtąd przejdą na pl. Solny do wrocławskiego smoka Strachoty (po drodze opowieść o banku i kamienicy pod Gryfami).
Kolejnym etapem będzie rynek, gdzie zaplanowano opowieść o Ratuszu (m.in. o niedźwiadku, który był wodotryskiem oraz o Piwnicy Świdnickiej i pręgierzu). Stąd przez Kurzy Targ i ul. Wita Stwosza pątnicy dojdą do Galerii Dominikańskiej (po drodze posłuchają opowieści o mostku pokutnic i legendy o dzwonie biednego grzesznika oraz zobaczą dom założyciela Parku Szczytnickiego).
Na zakończenie obok kościoła św. Wojciecha oo. dominikanów zobaczą chaczkar (ormiańska kamienna płyta wotywna, symbolizująca Ormian, którzy żyją i którzy zginęli, nie w Polsce, ale też w Turcji i na Wschodzie) oraz miejsce, gdzie znajdowała się XVI-wieczna wieża ciśnień zwana Kocurem.
Trasa może ulec drobnej korekcie, jeśli w rynku lub na pl. Solnym będą w tym czasie trwały uroczystości w związku z rocznicą powstania warszawskiego.
Uwaga! Aby wycieczka doszła do skutku muszą się zgłosić chętni. Można to zrobić na Facebooku klikając "Wezmę udział".
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.