Niedługo wrocławianie będą pielgrzymować do domu Matki. Tymczasem Ona już od dłuższego czasu odwiedza ich domy.
Wśród pielgrzymów grupy 2 trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Częstochowskiej. – Jej odwiedziny są naprawdę niezwykłym wydarzeniem. Dla mnie osobiście jest wielkim zaszczytem, że mogę widzieć, jak ludzie przekazują sobie ikonę; uczestniczyć w jakiś sposób w ich spotkaniu z Matką. Można powiedzieć, że ikona to „tylko” symbol, znak – ale jak bardzo pomaga w prawdziwym spotkaniu z Nią, w pogłębieniu więzi! Ułatwia skupienie się, wyciszenie. Mało tego – półgodzinna kontemplacja ikony pozwala uzyskać odpust. Dodatkowo wraz z ikoną „wędruje” zeszyt, do którego pielgrzymi dopisują swoje intencje. Maryja czyta je potem swojemu Synowi. Kto potrafi to zrobić piękniej niż Ona? – uważa Ania Madejka.
25 listopada 2017 r. ikona – napisana specjalnie dla „Dwójeczki” – została przywieziona do Wrocławia. 8 grudnia na czuwaniu pielgrzymkowym odbyło się uroczyste przywitanie ikony przez grupę. Wkrótce potem rozpoczęła swoją wędrówkę.
W wigilię, w miejscu pustego talerza, Maryja z całą rodziną „zasiadła” do stołu. W wieczór sylwestrowy nie została sama w domu – była w gronie znajomych na kolacji kończącej rok 2017. 4 stycznia – gdy Aleksandra i Tomasz przeżywali swoją rocznicę ślubu – Maryja znalazła się na tej uroczystości, gdzie została przywitana pieśniami, modlitwą różańcową. Została z jubilatami oraz ich dziećmi i rodzicami przez kilka dni. Maryja pod postacią ikony odwiedziła już bardzo dużo domów, gdzie skupiały się całe rodziny, sąsiedzi, przyjaciele, a nawet całe wspólnoty zanosiły swoje dziękczynienia i błagania. Gdy w jednym z domów kończył się czas peregrynacji, małe dzieci płakały – nie chciały oddać ikony. Przebywając u innej rodziny, Maryja wraz domownikami witała księdza, który chodził po kolędzie. 15-letnia dziewczyna zaprosiła Maryję na swoje urodziny. Kilka osób mówiło, że nie mogło się nadziwić pięknu ikony. Nie znajdowały słów, żeby opisać oblicze Matki.
Jednym z elementów peregrynacji jest maraton modlitwy w intencjach pielgrzymów grupy drugiej. Ikonę może wziąć do siebie osoba, która w ciągu ostatnich trzech lat dwukrotnie pielgrzymowała w grupie drugiej na Jasną Górę (nie do Trzebnicy!).
"Dwójka" pod jasnogórskim szczytem w 2017 r. Agata Combik /Foto Gość
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.