Nowy Numer 37/2019 Archiwum
 • Krzysztof_Halama
  20.11.2018 13:43
  Krzysztof_Halama
  Druga klasa LO? Przecież to są prawie dorośli ludzie a nie dzieci! Piękny film o niewidomym chłopaku, który jest inny z jeszcze innego powodu określić mianem promocjo homoseksualizmu? Litości!
  doceń 54
  • pawell
   20.11.2018 14:21
   No właśnie "prawie". A jaki jest cel "edukowania" młodzieży takimi filmami?
   doceń 21
   • Dremor
    21.11.2018 13:17
    W tym przypadku chodzi o wywołanie dyskusji o problematyce "trudnej miłości".
    doceń 4
    0
 • Dremor
  20.11.2018 14:38
  Przesada. To jakby protestować przeciwko zabieraniu młodzieży na "Ogniem i Mieczem", ze względu na scenę zawierzenia Bogu przez Jeremiego Wiśniowieckiego, co przez przewrażliwionych ateistów może zostać uznane za "katolicką indoktrynację dzieci".
  doceń 23
 • tadeuszogorek
  20.11.2018 16:19
  tadeuszogorek
  Ten film to typowa chamska nachalna pedalska propaganda, gdzie pod płaszczykiem "tolerancji" sprzedaje sie obrzydliwe treści. Dyrektora szkoły należy podać spokojnie do sądu z pomoca ordo iuris, którzy znają wszystkie tricki homozboczeńców.
  doceń 21
 • Tomaszszcz
  20.11.2018 16:54
  DREMOR Z PO AKTYWNY TU ZNÓW UWAGA! PIS I MINISTED EDUKACJI ZALEWSKA O TYM WIE BO MUSI PODPISAĆ LISTĘ TYCH FILMOW ! OTO CAŁY PIS ! ZDRAJCY BOGA I NARODU! NIE BRONIĄ ŻYCIA I TERAZ JESZCZE TĘCZOWE PIĄTKI I HOMO FILMY ZA ZGODĄ MINISTA EDUKACJI Ż PIS ! GRATULUJĘ! Dalej GŁOSUJCIE NA PIS!
  doceń 7
 • velario
  20.11.2018 18:17
  Ja rozumiem, że gdzieś pewnie zawsze znajdą się rodzice, którzy będą uważać, że pełne bezpieczeństwo moralne zapewni ich 17-letnim dzieciom co najwyżej cykl filmowy "Przygód kilka Wróbla Ćwirka", ale bez przesady...A że bohater pije alkohol? Królowi Maciusiowi Pierwszemu też się zdarzyło, a z kolei jego kumpel Felek palił papierosy. Książkę o ich przygodach przeczytałem w szkole podstawowej, a wypożyczyłem ze szkolnej biblioteki. Dziś pewnie powinna być sprzedawana w księgarniach w dziale dla dorosłych? Jakiś obłęd po prostu.
  doceń 33
 • Tomaszszcz
  20.11.2018 19:53
  VELARIO KŁAMIE , ! Nie oglądał filmu! OTO O CZYM JEST TEN FILM : Film „W jego oczach” mówi o homoseksualności, ale nie stanowi to głównego tematu. To historia nastoletniego chłopca, który odkrywa swoją seksualność, ale nie skupia się na orientacji. Bez wątpienia fakt, że Leonardo jest gejem, nie jest bez znaczenia, ale ważniejsze jest to, w jaki sposób wyraża swoją pierwszą miłość, pierwsze pożądanie i jak doświadcza wszystkiego nowego, co wiąże się z dojrzewaniem. CZYLI FILM O HOMOSEKSUALIZMIE CZYLI SZKOŁA PAŃSTWOWA MINISTER EDUKACJI PANI ZALEWSKAJ NISZCZY POLSKĄ MŁODZIEŻ I POLSKĄ RODZINĘ! SPRAWA JEST JASNA JAK SŁOŃCE.
  doceń 12
  • Dremor
   21.11.2018 13:12
   Widać sam też nie oglądałeś tego filmu. Film nie jest o homoseksualizmie, tylko o problematyce miłości u osoby niewidomej. Ma skłonić młodzież do refleksji i dyskusji, czy fakt, że bohater filmu zakochał się w chłopaku jest po części wynikiem "ślepej miłości". Reżyser celowo unikał kontrowersji, bohaterowie nie dopuszczają się czynów homoseksualnych. Środowiska LGBT krytykowały ten film jako zbyt "ugrzeczniony".

   Tylko ignorant, albo osoba mająca złą wolę będzie się doszukiwać w tym filmie promocji homoseksualizmu. Równie dobrze film mógłby opowiadać o niewidomym chłopcu co zakochał się w staruszce, własnej siostrze, czy mężatce, w każdym wypadku nie chodziłoby o promocję niewłaściwych zachowań, tylko o problematykę trudnej miłości.
   doceń 9
 • velario
  20.11.2018 21:05
  @ Tomaszcz: Jeden film o homoseksualnym chłopcu, który przy tym nie skupia się na swojej orientacji, miałby "zniszczyć polską młodzież i polską rodzinę"? Strasznie słabiutka musi być ta polska, katolicka rodzina... @TadeuszOgorek: to Pan pisze o "obrzydliwej propagandzie pedalskiej", nie ja. Widać więc, w kim krew aż kipi ze złości. Jeżeli o mnie chodzi, to fakt, iż skoro na świecie żyją osoby homoseksualne, w tym również homoseksualni nastolatkowie, to mogą być oni również bohaterami filmów, wydaje mi się tak oczywisty, że nie wywołuje we mnie żadnych emocji - ani pozytywnych, ani negatywnych. Histeryczne reakcje przewrażliwionych rodziców natomiast co najwyżej mnie trochę dziwią, ale starsze pokolenie jest zazwyczaj krok w tyle za młodszym, to też nic nowego.
  doceń 15
  • tadeuszogorek
   21.11.2018 07:36
   tadeuszogorek
   Veralrio " Jeżeli o mnie chodzi, to fakt, iż skoro na świecie żyją osoby homoseksualne, w tym również homoseksualni nastolatkowie, to mogą być oni również bohaterami filmów, wydaje mi się tak oczywisty, że nie wywołuje we mnie żadnych emocji - ani pozytywnych, ani negatywnych. "

   A cóż tak delikatnie? Czemu tylko zboczeńcy homozeksualni mają byc "bohaterami" filmów? A może też pedofile (pedofile w ramach kościoła to też homozboczency)? Sadyści (też homoseksualni)?

   I tym obrzydliwem syfem jak trądem homozboczeńcy chcą zarażać niewinne dzieci i młodzież? U nas na wsi mamy jeszcze w stodołach stare kłonice...
   • Dremor
    21.11.2018 13:16
    Bardzo chrześcijańskie i katechizmowe podejście, nie ma co.
    doceń 3
    0
   • velario
    21.11.2018 18:43
    Z treści artykułu nie wynika, by bohater filmu, który obejrzała młodzież, był zboczeńcem, tj. osobą z zaburzeniami na tle seksualnym. Piszesz dużo, ale nie na temat.
    doceń 3
    0
 • MarekB
  20.11.2018 21:30
  Czy pytał ktoś w MEN czy rzeczywiście obejmuje patronatem ten programem? bo z drugiej części artykułu jasno wynika, że na film ten idzie młodzież z niektórych tylko szkół, więc nie może to być w oficjalnym programie nauczania a prawdopodobnie jest nachalną propaganda niektórych dyrektorów i nauczycieli. Już były organizacje które przypisywały sobie patronat i wsparcie MEN a w rzeczywistości takiego nie miały.
  Autor tekstu nie wspomina o wysłaniu zapytania do MEN a to, że na stronie kina jest o tym wsparciu to jeszcze nic nie znaczy i wcale nie musi być prawdą. Ciekaw jestem jak jest w rzeczywistości z tym patronatem MEN.
  doceń 10
  • Dremor
   21.11.2018 13:35
   Nigdzie nie znalazłem takiej informacji, ani na stronie MEN, ani szkoły, ani w materiałach dystrybutora.
   doceń 0
 • Tomaszszcz
  21.11.2018 13:19
  ZA TEN GRZECH SODOMA I GOMORA ZOSTAŁY ZNISZCZONE ! Czy MY O TYM ZAPOMNIELIŚMY! To SAM BÓG DOKOBAL ZNISZCZENIA TYCH MIAST! BO TO straszny grzech! O CZYM MY DYSKUTUJEMY? KIEDY MY MIELIŚMY W RĘKU BIBLIĘ? KIEDY czytaliśmy ŻYWE SŁOWO BOŻE ZAPISANE W BIBLII ? Co mówi Jezus? Że mężczyźni żyjący że sobą nie wejdą do KRÓLESTWA BOŻEGO! Ludzie obudzcie się bo stawiacie się wyżej od BOGA!
  doceń 2
 • Tomaszszcz
  21.11.2018 13:23
  Jaka jest ta prawda? Że homoseksualizm jest WARIANTEM NORMY. Dokładnie tak samo, jak leworęczność. Człowiek się rodzi leworęczny. To nie jest jego wybór. Homoseksualizm nie jest wyborem. To geny tak chciały (albo Bóg, jeśli wolicie). Zresztą, dlatego Chrystus nie powiedział ani słowa o homoseksualizmie. Wiedział, że to jest wola Boga. CO ZA KŁAMSTWA! JEZUS SAM POWIEDZIAŁ ŻE MĘŻCZYŹNI ŻYJĄCY ZE SOBĄ NIE WEJDĄ DO KRÓLESTWA BOZEGO ! CZYLI NIE BĘDĄ ZBAWIENI! To nie BÓG JEST PRZYCZYNĄ ZE JEST HOMOSEKSUALIZM NA ŚWIECIE ! TO DZIEŁO SZATANA! OTO jest prawda. Pan Błaszczyk nigdy Biblii w ręku nie mial jeśli pisze takie głupoty!
  • Dremor
   21.11.2018 13:54
   Tak samo Bóg powiedział, że do Królestwa nie wejdą ci, co nienawidzą swoich braci. Twoje wypowiedzi o braciach homoseksualistach raczej trudno nazwać miłością bliźniego ;)
   doceń 7
  • velario
   21.11.2018 18:48
   "Co mówi Jezus? Że mężczyźni żyjący że sobą nie wejdą do KRÓLESTWA BOŻEGO!" - Nie ma żadnego fragmentu w Ewangelii, który by potwierdzał, że Jezus kiedykolwiek wypowiedział takie słowa. Zarzucasz innym kłamstwa, a sam kłamiesz.
   doceń 4
  • Blaszczyk
   21.11.2018 20:37
   Ws znajomości Biblii. Podaje Pan (niepełny ) cytat ze Św Pawła. Moim zdaniem, Św. Paweł to ktoś inny niż Jezus.
   • Tomaszszcz
    21.11.2018 22:46
    A kto Św Pawła pod Damaszkiem nawrócił? Kogo Paweł jeszcze wówczas Szawel kogo tam nagle zobaczył przed sobą na drodze? Zobaczył Jezusa! Nie kogoś innego! I w Damaszku mu powiedziano co ma czynić i tam poznał NAUKĘ JEZUSA nie kogoś innego. Paweł nauczał nauki Jezusa! Jak można mówić że nauki, pisma SwOawla są czymś innym od nauk Jezusa! Co za brednie! Gdyby tak było to Paweł byłby przyczyną schizmy ! Ludzie myślcie co piszecie!
    doceń 2
    0
 • Dremor
  21.11.2018 13:28
  Jeśli ktoś uważa, że siedemnastolatek po obejrzeniu tego filmu stanie się gejem, to równie dobrze powinien się bać, że jak klasa pójdzie na "Piratów z Karaibów", to dzieci rzucą szkołę i zaczną wieść żywot korsarzy.
  doceń 24
 • Tomaszszcz
  21.11.2018 20:02
  NOWY TESTAMENT MÓWI O GRZECHU HOMOSEKSUALIZMU : List do Rzymian 1,25-27:  (25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.  1 list do Koryntian 6,9  (9) Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,  1 List do Tymoteusza 1,8-13:  (8) Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, (9) rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, (10) dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, (11) w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono. (12) Dzięki składam Temu, który mię przyoblekł mocą, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, że uznał mnie za godnego wiary, skoro przeznaczył do posługi mnie, (13) ongiś bluźniercę, prześladowcę i oszczercę. Dostąpiłem jednak miłosierdzia, ponieważ działałem z nieświadomością, w niewierze.

  doceń 1
 • pawell
  22.11.2018 00:00
  problematyka "trudnej miłości". Piękne hasło. Tylko że dla mnie dużo bardziej do niego pasuje np. matka kochająca swoje niepełnosprawne dziecko, albo żona kochająca męża który odszedł.
  • Dremor
   22.11.2018 10:17
   Tematykę matki kochającej swoje niepełnosprawne dziecko masz poruszoną właśnie w tym filmie. To też skłania do dyskusji na ile nadopiekuńczość matki samotnie wychowującej niewidomego syna może być przyczyną wystąpienia orientacji seksualnej, która ma podłoże nie tylko biologiczne, ale i psychiczne. Związek bohatera z chłopakiem w filmie jest przedstawiony również jako wyraz buntu wobec "trudnej miłości", jaką chłopca obdarza matka.
   doceń 6
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy