Nowy numer 22/2023 Archiwum

Grupa 11 - kawał historii

Ich droga na Jasną Górę jest najkrótsza, bowiem dołączają do pielgrzymki dopiero trzeciego dnia, gdy ta przechodzi przez ich miasto.

Grupa namysłowska to kawał historii. Dlaczego? Bo tradycja pieszego wędrowania do Częstochowy jest tu żywa od lat 70. XX w., czyli z czasów na długo przed wyruszeniem pierwszej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

- Jesteśmy bardzo zróżnicowani. Każdego roku idą gimnazjaliści, licealiści i studenci, ale także starsi - mówi przewodnik, ks. Piotr Nowicki. Podkreśla przy tym, że grupa łączy w sobie kilka charyzmatów. - Chcemy, by wszyscy znaleźli u nas coś dla siebie - dodaje i zaznacza, że warto się samemu przekonać jak jest w "jedenastce".

Elementem, który może przyciągać, jest świetnie przygotowany śpiew. - Mamy bardzo dobry i zgrany zespół, który świetnie się rozumie i przede wszystkim gra razem od lat. Myślę też, że taką cechą, która jest dla nas charakterystyczna, jest otwartość - dodaje ks. Piotr. Uważa, że wszystkie te czynniki i kameralność pozwalają zbudować w ciągu kilku dni głębokie relacje międzyludzkie. - To się da odczuć. Zazwyczaj jest nas około setki i zapewne w większości się znamy.

przewodnik: ks. Piotr Nowicki

Zapisy w roku 2018:

  • 22 i 29 lipca w domu katechetycznym w godz. od 18.00 – 20.00 – Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Kościelna 3, Namysłów
  • w kancelarii w godzinach urzędowania.
  • od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11.00 – 17.00, tel. (71) 725-67-20.
    Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w DA Wawrzyny (Wrocław, ul. Bujwida 51)

Bagaże:
Składamy 04.08 od godz. 17.00 do 21.30. w domu Katechetycznym – Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Kościelna 3, Namysłów

Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

Dodatkowe informacje:
Grupa wyrusza 05.08. spod Liceum Ogólnokształcącego o godz. 6.00.
Pielgrzymi zapisujący się w niedziele 22 i 29 lipca będzie można zamówić koszulkę grupową. Ostateczny termin zamówień to 29 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast