Nowy numer 25/2018 Archiwum

Grupa 11 - kawał historii

Ich droga na Jasną Górę jest najkrótsza, bowiem dołączają do pielgrzymki dopiero trzeciego dnia, gdy ta przechodzi przez ich miasto.

Grupa namysłowska to kawał historii. Dlaczego? Bo tradycja pieszego wędrowania do Częstochowy jest tu żywa od lat 70. XX w., czyli z czasów na długo przed wyruszeniem pierwszej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

- Jesteśmy bardzo zróżnicowani. Każdego roku idą gimnazjaliści, licealiści i studenci, ale także starsi - mówi przewodnik, ks. Piotr Nowicki. Podkreśla przy tym, że grupa łączy w sobie kilka charyzmatów. - Chcemy, by wszyscy znaleźli u nas coś dla siebie - dodaje i zaznacza, że warto się samemu przekonać jak jest w "jedenastce".

Elementem, który może przyciągać, jest świetnie przygotowany śpiew. - Mamy bardzo dobry i zgrany zespół, który świetnie się rozumie i przede wszystkim gra razem od lat. Myślę też, że taką cechą, która jest dla nas charakterystyczna, jest otwartość - dodaje ks. Piotr. Uważa, że wszystkie te czynniki i kameralność pozwalają zbudować w ciągu kilku dni głębokie relacje międzyludzkie. - To się da odczuć. Zazwyczaj jest nas około setki i zapewne w większości się znamy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama