Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wracałam tam jak do źródła

Historia zwyciężczyni kolejnej edycji konkursu "Gościa Wrocławskiego" i Biura Podróży Margo Travel pokazuje, że pobyt w Taizé daje umocnienie duchowe i umacnia małżeństwo.

Przypominamy. Przez całe wakacje do Taizé kursują rejsowe autobusy obsługiwane przez Biuro Podróży Margo Travel. Wyjazdy są organizowane w każdą sobotę od 24 czerwca do 2 września. Co tydzień jedna osoba może wygrać bezpłatny przejazd do Francji na tygodniowy pobyt w burgundzkiej wiosce z tysiącami młodych ludzi z całego świata. Aby wziąć udział w naszym konkursie trzeba uważnie śledzić naszą stronę internetową lub nasze profile na Facebooku i Twitterze gdzie publikujemy pytania.

Prawidłowa odpowiedź na pytanie: "W którym polskim mieście odbyło się ostatnie w naszym kraju Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé?", brzmi: w Poznaniu.

Dotarło do nas kilkanaście prawidłowych odpowiedzi z uzasadnieniem. Zwyciężczynią nagrody - wyjazdu do Taizé w dniach 22 - 31 lipca została Ilona Klocek z Lublina, której odpowiedź wpłynęła jako piąta (taki był wymóg konkursu). Serdecznie gratulujemy! Szczegóły przekażemy telefonicznie lub w mailu zwrotnym.

"Wiele zawdzięczam Taizé i rozważam wyjazd w te wakacje, a właśnie zauważyłam ten konkurs - może to znak od Pana?" - napisała do nas w uzasadnieniu zwyciężczyni. Wspomina swoje pierwsze kontakty z Taizé: "Pierwszy raz przyjechałam tam przez przypadek" - zaznacza. Było to podczas wycieczki ze zwiedzaniem różnych miejsc w Europie. To właśnie w jego ramach udała się z koleżankami do wioski. "Jak usłyszałam te modlitwy i śpiewy, to w sumie siedziałyśmy w kaplicy aż do rana (rano wypraszali bo musieli posprzątać). Co istotne, nie chodziłam wtedy do kościoła od 4 lat, tak wyrażałam swój bunt na trudną sytuacją w domu, m.in separacje i kłótnie rodziców" - pisze. Wyjazd był przełomem również w życiu duchowym: "Tam zaczęłam się modlić. Potem za zaoszczędzone pieniądze pojechałam na Europejskie Spotkanie Młodzieży w Barcelonie i na »pielgrzymkę rozeznania«, jak to nazwaliśmy z moim obecnym mężem, do Zagrzebia. Tuż przed ślubem spędziłam w Taizé miesiąc jako wolontariuszka - wracałam tam jak do źródła". Następnie w podróży poślubnej była z mężem na spotkaniu interkontynentalnym w Boliwii, a kilka miesięcy później posługiwali jako wolontariusze przez miesiąc w samym Taizé.

Dziś Ilona jest mamą trójki dzieci i szuka wzmocnienia, odnowienia, światła w tunelu. Liczy, że to wszystko po raz kolejny odnajdzie w Taizé.

Tych, którzy nie wygrają w kolejnych edycjach zachęcamy, by dołączyli do jednej z grup parafialnych lub z duszpasterstw, w których już trwają przygotowania do wakacyjnego wyjazdu do Francji. W kontakcie pomagają bracia z Taizé. Wystarczy napisać maila na adres spotkania@taize.fr.

Osoby, które chciałyby udać się do Taizé indywidualnie mogą zgłaszać się bezpośrednio do Biura Podróży Margo Travel. Wszelkie szczegóły i warunki dotyczące przejazdu można znaleźć na www.jedziemydotaize.pl.

Uwaga! Kolejne pytanie konkursowe pojawi się na naszej stronie we piątek, 14 lipca. Nagrodą jest wyjazd do Taizé w dniach 29 lipca - 7 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama