Nowy numer 22/2023 Archiwum

Z modlitwą do Malko Tyrnowo

VIII Pielgrzymka Piesza w Bułgarii trwała od 22 do 26 sierpnia. Jej idea zrodziła się w sercu Bułgarki, która przed laty w Polsce przeżyła swoje spotkanie z Bogiem, i na Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę zasmakowała wędrowania do Matki Bożej.

Trasa prowadziła z Burgas do Malko Tyrnowo. – W tym roku obchodzimy 25-lecie kaplicy Matki Bożej z Malko Tyrnowo, gdzie znajduje się 100-letnia kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, koronowana prze św. Jana Pawła II w 2002 r. jako Patronka Zjednoczenia Chrześcijan – wyjaśnia Darina Kaykova, inicjatorka pielgrzymki.

26 sierpnia w sanktuarium w Malko Tyrnowo uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Hristo Proykov. Pielgrzymi 4 dni wędrowali przez góry Strandża; do celu dotarli w wigilię uroczystości, w sobotę wieczorem. Rekolekcje w drodze głosili o. Michał Szlachciak CR z Burgas, o. Roman Schulz OP z Białorusi i o. Włodzimierz Sowinski OP z Ukrainy. Grupka uczestników liczyła około 25 osób. W tym gronie znalazło się trzech tercjarzy dominikańskich z Ukrainy.

– Główny ciężar organizacji wziął na siebie Sławi, który w zeszłym roku pielgrzymował z nami na Jasną Górę z dwoma synami – dodaje Darina. Pątnikom towarzyszyło również wielu duchowych pielgrzymów. – My ze swojej strony też zawsze z radością modlimy się za Polskę; jesteśmy wdzięczni za inspirację i pomoc. – mówi.

Z modlitwą do Malko Tyrnowo   Na szlaku Archiwum pielgrzymów

 

Z modlitwą do Malko Tyrnowo   Przystanek w drodze Archiwum pielgrzymów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast